Hírek
2012. Április 29. 14:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Motoros felvonulás lesz Devecserben

Motoros felvonulás lesz április 30-án hétfőn Devecserben, a város önkormányzata a vörösiszap-katasztrófában nyújtott segítségért látja vendégül a magyar motoros társadalom tagjait.
Kovács László alpolgármester az MTI-nek vasárnap elmondta, a motorosok önzetlenül segítettek a devecserieknek a bajban, a katasztrófát követően azonnal gyűjtést szerveztek. – Akkor a motorosok csapata közel egymillió forintot gyűjtött össze, s most a vörösiszap utáni várost szeretnénk megmutatni nekik, s ígéretünknek megfelelően vendégül látjuk őket a megújult városban – tette hozzá.
A motorosok menete hétfőn délelőtt tízkor indul Budapestről, és többen csatlakoznak majd útközben Székesfehérvár, Csór, Várpalota környékéről is – mondta Horváth László, a szervező MZ Club Hungary egyesület vezetője. A gyűjtést 2010 októberében kezdték el Budapesten, egy-egy motoros 100 kilométernyi üzemanyag árát ajánlotta fel jótékony célokra.
A motoros felvonuláson várhatóan több mint 100, az ország különböző tájáról érkező motoros dübörög végig az úton, Budapestről, az egyik M7 melletti benzinkút parkolójából indulva. A menet a tervek szerint 13 órára érkezik Ajkára, s onnan rendőri felvezetéssel érkeznek Kolontáron át Devecserbe.
Az attrakció keretében az előzetesen regisztrált motorosok megtekintik a helyreállítást és az újjáépítést az iszapkatasztrófa sújtotta településeken.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.