Hírek
2011. Szeptember 19. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Mi lehet a következménye a végtörlesztésnek?
Nem utasíthatják el a bankok a devizahitelesek végtörlesztési kérelmét - derül ki a Rogán Antal fideszes országgyűlési képviselő erre vonatkozó javaslatából.
A tervezet azt is előírja, hogy aki végtörleszt, annak mindent vissza kell fizetni: a korábbi áthidaló kölcsönét, vagy az árfolyamrögzítés miatt a gyűjtőszámlán felgyülemlett tartozást is.
Több száz milliárd forint veszteség érheti a bankokat a végtörlesztéssel, egyes elemzők szerint.
A Vasárnap reggel című lap azt írja: szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ha a devizahitelesek legalább fele élne a lehetőséggel, az mintegy 650 milliárd forintjába kerülne a pénzintézeteknek. A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa pedig a forint várható gyengülésére figyelmeztet a Vasárnapi Híreknek adott interjújában. Várhegyi Éva szerint a devizaadósság törlesztése során a bankok eurót, frankot vesznek, és forintot adnak el a piacon. A forint gyengülése viszont azzal járhat, hogy olyanok is visszafizetik devizahitelüket, akik erősebb forintárfolyam mellett ezt nem tették volna meg. A szakértő szerint az a bank viszont jól jár, amelyik a legtöbb forinthitelt nyújtja a konkurencia devizahiteleseinek, a kölcsönük visszafizetéséhez.
A minimálbér emelését javasolják
Szakértők szerint a minimálbér emelésére van szükség ahhoz, hogy a szuperbruttó és az adójóváírás kivezetésével ne járjanak rosszul a kisjövedelműek.
Angyal József okleveles adószakértő úgy számol: ehhez legalább 15 ezer forintos emelkedésre lenne szükség. A szakember jó irányúnak tartja a Nemzetgazdasági Miniszter által bejelentett jövő évi költségvetési változtatásokat, de úgy véli: a jelenlegi körülmények között szerencsésebb és takarékosabb lenne - akárcsak átmenetileg is - az egykulcsos adórendszer helyett egy progresszív, 4 kulcsos adórendszer bevezetése. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
