Hírek
2015. Január 20. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Mi kell ahhoz, hogy valaki közös képviselő legyen?
Milyen feltételekkel látható el egy társasház közös képviselete? Erre a kérdésre is válaszolnak az onlinejogsebesz.hu szakértői. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Szeretném megkérdezni, hogy egy 12 lakásos társasház közös képviseletét milyen feltételekkel láthatja el valaki, azaz mi szükséges ahhoz, hogy valaki közös képviselő legyen egy ilyen házban? Szükséges valami képesítés, tulajdonosnak kell lenni stb.? Köszönöm válaszát!
2014. 11. 12.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Közös képviselő lehet bármely magánszemély, aki nem üzletszerűen végez közös képviseletet. Ha a magánszemély üzletszerűen végez társasházkezelői tevékenységet, akkor társasház-kezelői szakképesítéssel kell rendelkeznie. Amennyiben gazdálkodó szervezet végzi a tevékenységet, akkor legalább 1 tagjának vagy alkalmazottjának kell a megfelelő szakképesítéssel rendelkeznie. Ezen túlmenően nem lehet közös képviselő,
a) aki büntetett előéletű,
b) aki ilyen tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt áll,
c) az a természetes személy vagy gazdálkodó szervezet, aki, illetőleg amely ilyen tevékenységével összefüggően keletkezett, jogerősen megállapított fizetési kötelezettségének nem tett eleget,
d) üzletszerűen végzett társasház-kezelői, ingatlankezelői tevékenység esetén az, aki nem rendelkezik az e törvényben meghatározott szakképesítéssel és nem tesz eleget az e törvény szerinti nyilvántartásba vételre vonatkozó bejelentési kötelezettségének.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
