Hírek
2023. Január 26. 06:49, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Meta: Donald Trump vissztérhet a Facebookra és Instagramra
Visszaállítja Donald Trump fiókját a Facebook és Instagram közösségi médiumok anyavállalata - közölte a Meta.
Nick Clegg, a Meta globális elnöke több amerikai médiumnak nyilatkozva elmondta, hogy a volt elnök esetében letelt a két éves felfüggesztés, amelyről 2021. január 7-én a washingtoni zavargásokat követően döntöttek.
A cég közleménye emellett azt hangsúlyozza, hogy a felfüggesztés visszavonása mellett szól az is, hogy 2021. januárja óta a jelentősen csökkent a közbiztonságot érintő kockázat, ugyanakkor az is olvasható, hogy a szabálysértések megelőzésére bizonyos védőkorlátokat vezetnek be a jövőre nézve.
Nick Clegg, a Meta globális elnöke a döntés indokaként azt is megemlítette, hogy a közvélemény számára lehetővé kell tenni, hogy értesüljön arról, amit a politikusok mondanak, hogy ennek birtokában a szavazó helyiségben megalapozott döntés születhessen. A cégvezető, aki 2010 és 2015 között a brit kormány miniszterelnök-helyettese volt, hozzátette, hogy ezt követően is közbelépnek majd, amikor a közösségi oldalon megjelenő tartalom a világra nézve világos kockázatot jelent, viszont a közbeszédbe történő beavatkozás korlátját tudatosan magasan határozták meg.
Donald Trump fiókját - a Facebook és az Instagram mellett - 2021. januárjában a Twitter közösségi médium is felfüggesztette, amit követően a volt elnök saját közösségi médiumot hozott létre Truth Social néven.
Donald Trump, aki tavaly novemberben bejelentette, hogy elindul a 2024-es elnökválasztást megelőző republikánus jelöltállító versenyben, egyelőre nem reagált a Meta döntésére. Tavaly novemberben az Elon Musk tulajdonába került Twitter szintén feloldotta a korábbi elnök fiókjának felfüggesztését, ám oda Donald Trump nem tért vissza.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
