Hírek
2018. Május 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Mentőtisztre támadt egy férfi Mohácson
Autójával balesetet okozott, majd megütötte az őt vizsgáló mentőst Mohácson egy zavartan viselkedő férfi, akitől lefoglaltak egy gáz-riasztófegyvert
- közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján. A közlemény szerint a férfi vasárnap este előzés közben járművével megcsúszott, és előbb egy azonos irányba haladó gépkocsival, majd egy parkoló autóval is összeütközött. Végül a személyautó egy ház kapuját kidöntve állt meg.
A tűzoltók kiemelték autójából a könnyebben megsérült férfit, aki mindvégig zavartan viselkedett. Megütötte az őt vizsgáló egyik mentőtisztet, aki könnyű sérülést szenvedett - írták.
A rendőrök a férfi autójából egy gáz-riasztófegyvert foglaltak le, majd a sofőrt őrizetbe vették, ellene közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének gyanúja miatt indítottak eljárást.
A hatóság járművezetés bódult állapotban, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés gyanúját is vizsgálja az eset kapcsán. A rendőrség kezdeményezte a férfi előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
