Hírek
2018. Április 09. 09:50, hétfő |
Belföld
Forrás: ügyészség
Megszökött a rendőrségről egy házi őrizetes – Előzetesbe került
Előzetes letartóztatását indítványozta annak a bátonyterenyei férfinak a Balassagyarmati Járási Ügyészség, aki egy kihallgatás alkalmával megszökött a rendőrségről.
A gyanúsítottal szemben a nyomozó hatóság lopás bűntette miatt folytatott nyomozást, amely ügyben 2016. szeptember 30-án a Salgótarjáni Járásbíróság az előzetes letartóztatását rendelte el. A bíróság a kényszerintézkedést a vádemelés után is fenntartotta, azonban utóbb azt megszüntette, és 2018. január 11-én a férfit házi őrizetbe helyezte.
A házi őrizetben lévő gyanúsítottat a nyomozó hatóság 2018. március 28-án gyanúsítotti kihallgatásra előállította a rendőrkapitányságra, mivel gyanú merült fel arra, hogy a kényszerintézkedés ideje alatt újabb vagyon elleni bűncselekményt követett el.
A gyanúsítotti kihallgatás után a férfit, kérelmére, a rendőrség udvarára kísérték, hogy dohányozni tudjon, onnan azonban a kerítésen átugorva megszökött. A rendőrség vele szemben azonnal elfogatóparancsot bocsátott ki, és még aznap este, a 21-es számú főúton, egy gépkocsi utasaként elfogták és őrizetbe vették.
A Salgótarjáni Járásbíróság nyomozási bírája a gyanúsított előzetes letartóztatását az ügyészi indítványnak helyt adva – a szökés, elrejtőzés veszélyére tekintettel – elrendelte
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
