Hírek
2012. Március 28. 07:05, szerda |
Külföld
Forrás: OrintPress
Megpattant az olajár

Feljebb kapaszkodott az olaj ára, az amerikai könnyűolaj már 107 dollár fölött van, a Brent jegyzése a 126 dolláros szintet súrolja.
Az American Petroleum Institute független jelentése a készletállományról mára várható, ez kismértékben befolyásolhatja az árat.
Közben az intrade.com felmérése szerint annak a valószínűsége, hogy Izrael vagy az Egyesült Államok megtámadja Iránt, most kevésbé valószínű, mint az elmúlt két hétben bármikor – ebben nagy szerepet játszanak azok az elvárások, melyek szerint mégis megtörténhet, hogy a nemzetközi közösség nyomására Irán leállítja az atomprogramját. Irán az OPEC-országok második legnagyobb kőolajexportálója, ami jelenleg 3,45 millió hordót jelent havonta – ez 2002 óta a legalacsonyabb szint az országban - írták a Quaestor elemzői. Az első helyen Szaúd-Arábia áll.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Külföld
Augusztusban váratlanul éves csúcsra nőtt az euróövezeti gazdasági aktivitás
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.