Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2016. Március 10. 18:43, csütörtök | Helyi

Megkezdődött a Szombathely-Zalaszentiván vasútvonal korszerűsítése

Megkezdődött a Szombathely-Zalaszentiván vasútvonal korszerűsítése

Megkezdődött a Szombathely-Zalaszentiván közötti 48 kilométer hosszú vasúti szakasz korszerűsítése csütörtökön, a 13,3 milliárd forintos beruházás az Európai Unió 100 százalékos támogatásával valósul meg.

A felújítás során a szakasz villamosítása mellett több helyen kicserélik a vágányokat és átépítik a peronokat is, a kivitelezési munkálatok várhatóan az év végéig tartanak.
Tasó László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára a szombathelyi vasútállomáson tartott projektindító ünnepségen elmondta: a GYSEV az elmúlt években jelentős beruházásokat hajtott végre. Bécstől Sopronon, Szombathelyen és Szentgotthárdon át egészen Grazig megújult a közlekedési folyosó, amely a vasúti áruszállítás és a személyszállítás feltételeit jelentősen javította, a közlekedést pedig biztonságosabbá tette.
Ezeknek a fejlesztéseknek a sorába tartozik a Csorna és Porpác közötti vasúti szakasz villamosítása és a most elinduló Szombathely-Zalaszentiván közötti szakasz korszerűsítése is - tette hozzá.
Tasó László kitért a régió egy másik folyamatban lévő fejlesztésére is. Az M86-os számú autóút Hegyfalu és Csorna közötti szakaszának építésénél csütörtökön tett látogatása alapján jelezte: az év végéig befejeződhet az M86-os építése, ezzel pedig Szombathely is bekapcsolódik az ország gyorsforgalmi úthálózatába.
Hende Csaba (Fidesz), Szombathely országgyűlési képviselője köszöntőjében azt hangsúlyozta: 2010 óta a térségben 300 milliárd forint értékű fejlesztés valósult, illetve valósul meg. A legnagyobb eredménynek mégis azt nevezte, hogy Szombathelyen az országban a legnagyobb, 70 százalék fölötti a foglalkoztatottság, a munkanélküliség helyett egyre inkább a munkaerőhiánnyal kell számolni.
Kövesdi Szilárd, a GYSEV vezérigazgatója elmondta: az újabb fejlesztésnek köszönhetően a 2016-2017-es új menetrendi időszak kezdetére terveik szerint Szombathely és Zalaszentiván között is megindulhat majd a villamos vontatás, szavai szerint az utazóközönség itt találkozhat majd a GYSEV közkedvelt és kényelmes FLIRT motorvonataival.
Hozzáfűzte: bízik abban, hogy a vonalszakasz felújítása után a fejlesztés folytatódik, szavai szerint nagyon fontos lenne Zalaszentivánnál egy úgynevezett delta vágány kiépítése, amely könnyítené Szlovénia irányába a közlekedést. Hozzátette: villamosítani kellene a Zalaszentiván és Nagykanizsa közötti vasúti szakaszt, ez azonban már nem a GYSEV területe.
Homlok Zsolt, a Swietelsky Vasúttechnika Kft. ügyvezető igazgatója, a kivitelezést elnyert Hegyhát konzorcium vezetője elmondta: a határidőket betartva igyekeznek majd dolgozni, a lehető legkisebb gondot okozva a közlekedőknek.
A Szombathely-Zalaszentiván vasútvonal kivitelezési munkálatai miatt május 17-e és augusztus 15-e között a szakaszon három hónapon át szünetel majd a vonatközlekedés, a tehervonatokat kerülő útvonalon közlekedtetik, a személyvonatokat pedig autóbuszok segítségével pótolja majd a vasúttársaság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Helyi

„TEMPLOMOKRA SZAKOSODOTT”

Néhány napon belül két vármegyében is ellopta a perselypénzt egy nagykanizsai férfi.

2025. Június 04. 09:54, szerda | Helyi

MÉG MIELŐTT TRAGÉDIA TÖRTÉNHETETT VOLNA

A körmendi rendőrök igazoltatták azt a sofőrt, akinél jelzett az alkoholszonda. Ha ez nem lenne elég a férfit korábban végleg eltiltották a vezetéstől. 24 órán belül mások is fennakadtak a szondás ellenőrzésen.

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).