Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2018. Április 13. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt az országos napi melegrekord

Megdőlt az országos napi melegrekord

Megdőlt az országos napi melegrekord csütörtökön, Újpesten csaknem 27 fokig melegedett a levegő - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-t.

Eddig 25 Celsius-fok volt az április 12-ei melegrekord, amelyet 2009-ben Budapest belterületen mértek. Most csaknem 2 fokkal melegebb volt, Újpesten 26,9 fokig emelkedett a hőmérséklet, így ez az új napi melegrekord.

Az előrejelzés szerint pénteken nyugaton kevés felhőre, napos időre lehet számítani. A középső országrészben délelőtt, keleten délután szakadozik fel jelentősebben a felhőzet, főként keleten valószínű zápor, zivatar. A szél megélénkül, főként az Észak-Dunántúlon erős, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb 18-24 Celsius-fok között valószínű.

A hétvége további részében ismét több lesz a napsütés, 20-25 fok körüli maximumok várhatók.

Címkék: meleg, melegrekord, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;