Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2018. Szeptember 05. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Az elmúlt napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására megáradt a Lugosi-árok Székesfehérvár Maroshegy városrészében, ezért mintegy száz ingatlant ürítettek ki kedd este

- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. A közlemény szerint a lakosságvédelmi intézkedés során a rendőrök a katasztrófavédelem munkatársaival közösen közel hatvan embert telepítettek ki ideiglenesen a Székely utcából, őket az egyik fehérvári kollégiumban helyezték el.

Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a patak még nem öntött ki, de a belvíz már a külterületen található, zártkerti ingatlanokat veszélyezteti.

A város hivatalos honlapján található járási helyi védelmi bizottsági határozat szerint felkérték az áramszolgáltatót, hogy a szükséges megelőző intézkedéseket tegye meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében