Hírek
2025. Március 17. 07:36, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok
A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága
- közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója vasárnap a Facebookon.
Hegyi Zsolt kiemelte, decemberről januárra 4,79 százalékkal, januárról februárra pedig további 0,88 százalékkal nőtt a menetrend betartása.
"A 10 vállalás egyikeként Magyarországon zajlik az elmúlt 30 év legnagyobb mozdonyflotta-bővítése, és különösen biztató, hogy az új vontatójárművek beállításának köszönhetően az érintett vonalakon azonnali és érezhető javulás tapasztalható a pontosság terén" - tette hozzá.
A vezérigazgató azt írta, a HÉV-ek, a vasútvillamosok és a VOLÁN-járatok pontossága továbbra is kiemelkedő.
A MÁV-csoport a honlapján közzétett havi összegzésben kifejtette: a pécsi fővonalon, ahol részben már Alstom Astride mozdonyok járnak - ráadásul még csupán próbafutások keretében - januárról februárra a hálózati átlagot meghaladó módon, mintegy 4 százalékkal, míg a Miskolc-Hidasnémeti vonalon, ahol már Vectronok is futnak, december és február között összesen 15 százalékkal javult a menetrendszerűség, de a hegyeshalmi és a veszprémi vonalon is csökkent a késéssel közlekedő vonatok száma.
Mindettől nem függetlenül csökkent a 20 percnél többet késő vonatok aránya, ami februárban csupán 2,51 százalék volt, de minden kategóriában tovább csökkent a késő járatok száma és aránya is - írták.
"Jelentősebb romlást csak a szegedi vasútvonalon rögzítettünk, ez azonban összefüggésben van a január végi szegedi tehervonat-baleset okozta pályahibával. E hatások ellensúlyozására - a pálya tavaszi helyreállításán túl - nyárig nagyteljesítményű villanymozdonyok beállítását is tervezi a vasúttársaság" - közölte a vasúttársaság.
Kitértek arra, hogy a HÉV-ek és a vasútvillamosok februárban is a megszokott pontossággal rótták fordulóikat.
"Az autóbuszok pontossága ismét magas volt. Az agglomerációs járatok alacsonyabb értékeit a Budapest környéki közúthálózat telítettsége okozza" - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
