Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Február 05. 14:54, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a tetőt építik a Csillagdában

Már a planetárium belső tetőszerkezetét építik a májusban megnyíló Pannon Csillagdában – tájékoztatta az MTI-t Somlai Szilárd projektvezető.

A Közép-Európában is egyedülálló komplexum a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság beruházásában készül, a munkálatok az Új Széchenyi-terv keretében, európai uniós támogatással valósulnak meg – közölte a nemzeti park igazgatósága.

Bakonybél környezetében az égbolt rendkívül ideális a csillagászati megfigyelésekre, mivel a település távol esik a nagyvárosok által okozott fényszennyezéstől – írták.

Hozzátették: az igazgatóság legújabb látogatóközpontjában a csillagos ég világával ismerkedhetnek meg a látogatók. A Pannon Csillagdában űrkutatási és csillagászattörténeti kiállítások, digitális planetárium, előadóterem és professzionális távcsövek kapnak helyet. A teleszkópok az éjszakai égbolt mellett a Nap megfigyelésére is alkalmasak lesznek.

A digitális planetárium építési munkáit az az amerikai Spitz vállalat végzi, melynek planetáriumai olyan városokban működnek, mint San Francisco, Los Angeles, New York – ismertette Somlai Szilárd. Elmondta azt is: a csillagda építési munkái a napokban befejeződnek, januárban megkezdődik a műszerek installálása.

A bakonybéli Pannon Csillagda várhatóan májustól fogadja a látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál