Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2021. Július 20. 10:57, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már 170 ezren igényelték a babaváró támogatást

Már 170 ezren igényelték a babaváró támogatást

Eddig már 170 ezer házaspár igényelte a babaváró támogatást - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a Facebook-oldalán.

Novák Katalin a videóban emlékeztetett: a babaváró támogatás 10 millió forintos, kamatmentes, szabad felhasználású kölcsön, amelynek törlesztését az első gyermek születésekor három évre felfüggesztik, a második gyermek érkezésekor emellett elengedik a fennálló tartozás harminc százalékát, a harmadik gyermeknél pedig a teljes tartozást.

A babaváró támogatást folyamatosan lehet igényelni, a nyári hónapok alatt is - tette hozzá a miniszter, aki azt mondta: bízik abban, hogy a jövőben még többen élnek majd a támogatás lehetőségével.

Címkék: babaváró, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.