Hírek
2020. Május 17. 14:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Balogh Zoltán
Magyar családokért díjat kapott az Országos Mentőszolgálat
Magyar családokért díjat adott át az Országos Mentőszolgálatnak (OMSZ) Szőnyi Kinga, a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének elnöke és Dunai Mónika fideszes országgyűlési képviselő vasárnap Budapesten.
Dunai Mónika laudációjában azt mondta, hogy a mentőszolgálat a díjat a családok iránti elhivatottságáért kapja.
A mentősök "őrangyalok, védőangyalok," akik közöttünk járnak, akikre minden nap számíthatnak a családok: ott vannak az élet első percében és sokszor az utolsóban is, tanúi a család örömének és bánatának - fogalmazott.
Hozzátette: a koronavírus-járvány ideje alatt is emberfeletti, megfeszített munkával teljesítik szolgálatukat napi 24 órában.
A képviselő külön köszönetét fejezte ki a mentőszolgálatnak a Pesti úti idősotthonban nyújtott segítségükért, amellyel sikerült megszüntetni a kialakult gócpontot.
Dunai Mónika hangsúlyozta, hogy a kormány elindította az egészségügyi bérfejlesztési programot, folytatja a mentéstechnikai eszközök beszerzését, növeli a mentőautók számát, és bővíti, felújítja a mentőállomásokat.
Jelenleg a mentők történetének legnagyobb eszközbeszerzése valósul meg: mintegy 2500 mentéstechnikai eszközt - köztük 300 defibrillátort és 150 speciális lélegeztetőgépet - vásárolt tavaly az OMSZ 1,6 milliárd forintért, idén pedig újabb 122 lélegeztetőgéppel bővült az eszközpark - tudatta.
A magas vérnyomás napja alkalmából arról beszélt, hogy a betegség a fejlett országokban, így Magyarországon is népbetegséggé vált: világszerte egymilliárd, Magyarországon 3,5 millió ember szenved magas vérnyomásban.
Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója köszönőbeszédében azt mondta, hogy a mentőszolgálatot évente 1,2 millió esethez riasztják.
A koronavírus-járvány miatt a szolgálat munkatársai nagy terhelésnek vannak kitéve: 40 ezer mintavételt végeztek, 15 ezer fertőzésgyanús embernek nyújtottak segítséget, és 420 ezer kilométert tettek meg az elmúlt három hónapban - tette hozzá.
Kiemelte: különös figyelmet kell fordítani azokra a betegségekre, amelyek megelőzhetőek. Ilyen például a magas vérnyomás, amelyet ha időben, megfelelően kezelnek, csökkenhet a mentőszolgálat munkája.
A díjat 2016-ban alapította a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége azzal a céllal, hogy támogassák azokat, akik olyan munkát végeznek, amely a családok érdekeit szolgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
