Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2022. Október 17. 09:27, hétfő | Belföld
Forrás: Ügyészség

Magára hagyta a fagyos éjszakában ittas élettársát a vádlott

Magára hagyta a fagyos éjszakában ittas élettársát a vádlott

A nő halálra fagyott házuk teraszán.

Védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség azzal az 58 éves férfival szemben, aki a berhidai lakóházuk udvarán, a januári fagyban hagyta magára ittas élettársát.

A 20 éve élettársi kapcsolatban élő vádlott és sértett italozó életmódot folytatott, és 2021. január 24-én este is ittasan tértek haza egy disznóölésről a berhidai otthonukhoz. Az ittassága következtében magatehetetlen sértettet az unokája gépkocsival vitte haza, miközben a férfi kerékpárral már korábban hazaért, és az udvarban, a ház bejárati ajtajához vezető járdán várta az élettársát. A sértett hozzátartozója és a társaságában lévő férfi a sértettet bekísérték az udvarba, s miután a vádlott felügyeletére bízták, távoztak.

Miközben az elkövető a házba kísérte volna az élettársát, az asszony elesett, a férfi pedig nem tudta felemelni. Ekkor arcon rúgta, majd a fagypont közeli, 1-3 C°-os hidegben a járdán fekve magára hagyta a nőt, ő maga pedig bement a házba és lefeküdt aludni.

A sértett a súlyos ittassága miatt nem volt képes arra, hogy a lakásba bejusson, és kihűlés miatt az életét vesztette. A vádlott másnap reggel elhunyt élettársát az elesés és a bántalmazás helyén találta meg.

Az ügyészség a vádiratában fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta az elkövetővel szemben a Veszprémi Törvényszéknek azzal, hogy a férfi a törvény rendelkezésénél fogva nem bocsátható feltételes szabadságra.

A kép csak illusztráció - Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.