Hírek
2015. Június 16. 09:00, kedd |
Bulvár
Forrás: MTI
Lótrágyával fűtenének otthonokat Finnországban

Lótrágyával fűtenének otthonokat a jövőben Finnországban.
Az Yle finn közszolgálati műsorszóró szerint a kormány célja, hogy a következő évtizedekben az ország leálljon a szénhasználattal és felére csökkentse az importolaj-fogyasztását, ezért a kormány alternatív megoldásokat keres az energiaszükséglet kielégítésére.
A Fortum energiavállalat már hozzá is látott egy, lótrágya és faalapú szemét vegyítésével kifejlesztett bio-tüzelőanyag teszteléséhez. A vállalat szerint három ló éves "termelése" elegendő lenne egy családi otthon egész éves fűtéséhez. A Finnországban élő nagyjából 77 ezer ló tehát több mint 20 ezer otthon ellátásához lenne elegendő.
Az Yle szerint a lótrágya megújuló energiaforrásként való használata az istállók számára is könnyebbséget jelentene, hiszen egyre nagyobb problémát jelent számukra az állatok ürülékének kezelése.
A bélsár megtermékenyítő közegként való használata ugyanis tilos az olyan földeken, amelyek vízi utakkal vannak összeköttetésben, és a gazdák nemsokára a szeméttelepekre sem szállíthatják el lovaik ürülékét.
2016-tól tilos lesz szerves hulladékot kihelyezni a finnországi szeméttelepeken - emlékeztetett a BBC News.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:47, péntek | Bulvár
Elhunyt Hulk Hogan
Elhunyt a világhírű pankrátor, Hulk Hogan, aki nagyban hozzájárult a WWE sikeréhez – írja a New York Post.
2025. Július 24. 07:33, csütörtök | Bulvár
Elhunyt Ozzy Osbourne, a Black Sabbath legendás énekese
Elhunyt 76 éves korában Ozzy Osbourne, a brit Black Sabbath heavymetál zenekar legendás énekese - közölte kedden a BBC a többszörös Grammy-díjas művész családjának közleményére hivatkozva.
2025. Július 23. 07:34, szerda | Bulvár
Két magyar film is versenyez a velencei Arany Oroszlánért
2025. Július 21. 07:59, hétfő | Bulvár
Lopott mentőautóval száguldozott egy ittas férfi Romániában, tüskés útakadállyal állították meg
Figyelmeztető lövésekkel és tüskés útakadállyal sikerült csak megállítaniuk a román rendőröknek egy lopott mentőautóval száguldozó ittas férfit az ország déli részén található Zimnicea város bejáratánál