Hírek
2015. Március 13. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Lebukás hamis diákigazolvánnyal – mire lehet számítani?
Mire számíthat az az egyetemista, aki egy „szerzett” hamis diákigazolvánnyal veszi igénybe az utazási kedvezményeket és lebukik a rendőrségnél.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Az egyetemen passzív félévet vettem fel, így nem vagyok jogosult diákigazolványra. Még is egy ismerősömtől kaptam egy ideiglenes diákot, hogy ne kerüljön, olyan sokba az utazás. Sajnos a vonaton valami probléma volt az ideiglenes diákkal és egy rendőr felvette az adataimat, valamint lefoglalta a hamis papírt. Kaptam egy levelet a rendőrségtől, melyben azt írják, ki fognak hallgatni. Mire számíthatok? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ahogyan levelében helyesen írta olyan okirat alapján vett igénybe utazási kedvezményt, amely okirat, esetünkben a diákigazolvány felhasználására nem volt jogosult, így okirat-hamisítást követett el. Okirat-hamisítás, ha hamis, hamisított igazolványt használ fel valaki, mint ahogyan ön is tette.
Valószínűleg a rendőrségen gyanúsítottként fogják kihallgatni, ahol pontosan közlik önnel, hogy milyen bűncselekménnyel gyanúsítják. Azt önnek kell eldöntenie, hogy ilyen nyilvánvaló esetben van-e értelme az elkövetést tagadni. Valószínűsítem, hogy egyetemistaként nem volt még hasonló ügye és büntetlen előéletű, így azt sem tartom kizártnak, hogy önnel szemben büntetést sem fognak az eljárás végén kiszabni, hanem csak ú.n. intézkedést pl. próbára bocsátást alkalmaznak.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld
Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten
Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

