Hírek
2017. November 01. 05:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat egy keszthelyi házaspár ellen
Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat egy keszthelyi házaspár ellen, akik veszélyeztették gyermekeik testi és értelmi fejlődését, a két fiatal elhanyagoltan és táplálkozási problémákkal került lakásotthonba
- közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-vel. Pirger Csaba tájékoztatása szerint a megyei kormányhivatal Keszthelyi Járási Hivatalának gyámügyi osztálya 2015 januárjában, a gyermekek védelembe vételét elrendelő határozatában figyelmeztette a házaspárt, hogy a gyermekek gondozása nem megfelelő.
Az egyik gyermek 2015 júniusában öngyilkossági szándéka miatt került a keszthelyi kórházba. A következő év júliusában étkezés és folyadékhiány okozta rosszullét miatt mentővel vitték kórházba, majd augusztusban az akkor 14 éves kislánynál terhesség-megszakításra került sor.
A házaspár egyik gyermeke számára sem biztosította a rendszeres otthoni étkezést, az iskolából pedig igazolatlanul hiányoztak. A szülők nem tartották be az előírt gyámhatósági rendelkezéseket, megszegték a gyermekek gondozási kötelezettségét, ezért a járási hivatal 2016. november 15-től elrendelte a gyermekek nevelésbe vételét. A gyermekeket egy zalai lakásotthonban helyezték el és gyermekvédelmi gyámot rendeltek melléjük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
