Hírek
2024. Április 18. 14:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Kis és közepes vállalkozók kaphatnak teret az eMagon
Együttműködést kötött a VOSZ és az eMAG a magyar kkv-k online értékesítési csatornáinak fejlesztésére
Partnerségi megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az eMAG Magyarország az e-kereskedelmi know-how, valamint a magyar kis- és középvállalatok (kkv) online értékesítési csatornáinak fejlesztésére a régióban - közölte az eMAG csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint az együttműködés részeként a VOSZ és az eMAG közösen, vagy külön-külön programokat tesz elérhetővé, információkat bocsát rendelkezésre az e-kereskedelem felé nyitó VOSZ-tagoknak. Az eMAG Magyarország Marketplace platformján keresztül támogatja a magyar vállalkozásokat az exporttevékenységük és -képességük fejlesztésében, a határon átnyúló értékesítésben Magyarországon, Romániában és Bulgáriában.
Daradics Kinga, az eMAG Magyarország ügyvezetője a közleményben kiemelte, fontosnak tartják, hogy ne csak a magyar vállalkozások online kereskedelem felé nyitását segítsék Marketplace platformjukon keresztül, hanem a határon átnyúló kereskedelmet is támogassák. A 35 millió lakosú magyar-román-bolgár piac elérése jelentős kiaknázatlan potenciált rejt a magyar kereskedők számára - tette hozzá az ügyvezető.
Eppel János, a VOSZ elnöke a közleményben hangsúlyozta, a szövetség olyan partnerekkel dolgozik együtt, akik a vállalkozók munkáját megkönnyítik. A VOSZ-nál kiemelt területként kezelik a digitalizációt, és ebben az eMAG élen jár.
A 21 évvel ezelőtt alapított eMAG az egyik legnagyobb online kiskereskedő Közép- és Kelet-Európában.
A GKID-Mastercard eTOPLISTA 2022 szerint az eMAG negyedik éve Magyarország legnagyobb e-kereskedője, a 2022. évi több mint bruttó 194 milliárd forintos online forgalommal a teljes hazai online kiskereskedelmi forgalom 14,7 százalékát adja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
