Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2017. Április 12. 05:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó:erzsebettaborok.hu

Kiírták az első pályázatokat az idei Erzsébet táborokra

Kiírták az első pályázatokat az idei Erzsébet táborokra

Az emberierőforrás-miniszter közlése szerint kiírták az első pályázatokat az idei Erzsébet-táborokra, a tavaszi és nyári programokra a tavalyihoz képest közel egymilliárd forinttal több forrás áll rendelkezésre.

Balog Zoltán az MTI-nek kedden elmondta, 2012-óta több mint 400 ezer gyermek vett részt a táborokban, csak tavaly közel 90 ezer gyereket fogadtak. A programot idén is folytatják, és ebben az évben a korábbihoz képest közel egymilliárd forinttal több, összesen 5,2 milliárd forint áll rendelkezésre.

Az első pályázatok már megjelentek a www.erzsebettaborok.hu oldalon.

A miniszter elmondta, a legnépszerűbbek a nyári táborok, amelyek június 18-tól augusztus 25-ig várják a fiatalokat Zánkán és Fonyódligeten. Ezek a programok a miniszter szerint gyakorlatilag ingyenesek, jelképes hozzájárulást, 1000 forintot kell csak fizetni turnusonként, minden más költséget - szállás, étkezés - a magyar állam fizet ki.

Balog Zoltán szerint a zánkai tábor felújítása nem befolyásolja a táboroztatást, mivel úgy ütemezték a munkálatokat, hogy azok ne zavarják a fiatalok pihenését. Fontos információ, hogy túljelentkezés esetén az Alapítvány a táborhelyek kapacitása alapján a beérkezett pályázatokat a hátrányos helyzet és a pályázó intézmények területenkénti, egyenlő hozzáférési arányának figyelembe vételével rangsorolja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán