Hírek
2012. Február 17. 14:12, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Készüljenek az autósok: ismét drágább lesz a benzin

A jövő héten a dízellel autózók talán megúszhatják a további áremelést, bár kisebb drágulás nem kizárt, míg a benzin literenkénti átlagára legalább 3-5 forinttal kúszhat feljebb.
Prognosztizálja a GKI Energiakutató a nemzetközi jegyzésárak emelkedése és a forint kismértékű gyengülése alapján. Hozzáteszik: a literre és forintra átszámolt tőzsdei jegyzésárak a héten a benzin esetében 4,5, míg a gázolaj esetében 0,6 százalékos emelkedést mutatnak.
A múlt heti csökkentés után szerdán a gázolaj 3, a benzin 2 forinttal lett drágább, miközben a GKI Energiakutató legalább 5 forintos dízel-áremelkedést és a 95-ös árának stagnálását prognosztizálta - értesült a Napi Gazdaság.
Egy héttel korábban ugyanakkor a prognosztizáltnál valamivel nagyobb mértékben csökkent az üzemanyagok fogyasztói ára, miközben az azt megelőző két hétben a vártnál szerényebb volt az apadás. Szakértők ennek kapcsán rámutattak, hogy a Mol idei árképzését a nagyobb kilengések tompítása jellemzi mind az emelések, mind pedig a csökkentések terén.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.