Hírek
2018. Május 29. 11:57, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kánikulával ér véget a tavasz
Kánikulával ér véget a tavasz - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.
A következő napokban egyre szárazabb és még melegebb levegő érkezik az ország fölé.
Szerdán a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. A Nyugat-Dunántúlon lehet néhol zápor, esetleg zivatar, másutt csapadék nem valószínű. A szél többfelé megélénkül, zivatar környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb 27-31 fok között alakul.
Csütörtökön, május 31-én a sok napsütés mellett a Dunántúlon elszórtan, attól keletebbre néhol várható zápor, zivatar. A meteorológiai szolgálat azt írta: a meteorológiai tavasz utolsó napja az év eddigi legmelegebb napja is lesz, csütörtökön néhol akár a 33 fokot is meghaladhatja a csúcshőmérséklet.
A jelenlegi előrejelzés szerint a hétvégén is sok napsütés várható, 30 fok körüli maximumokkal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
