Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2021. Május 12. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jövőre is folytatódnak az adócsökkentések és adóegyszerűsítések

Jövőre is folytatódnak az adócsökkentések és adóegyszerűsítések

A gazdaság újraindítását az adópolitikán keresztül is segíti a kormány, erről szól a jövő évi adókönnyítő törvényjavaslat, amely hamarosan az Országgyűlés elé kerül - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalá

Kiemelte: jövő júliustól a szociális hozzájárulási adó 15 százalékra mérséklődik, a szakképzési hozzájárulás pedig - a kedvezmények fenntartása mellett - beépül az adóba. A munkát terhelő adók mértéke így 2 százalékponttal csökken, valamint tovább egyszerűsödik az adórendszer - fejtette ki. A változások eredményeként évente 250 milliárd forinttal több marad a vállalkozásoknál - tette hozzá.

Az átalányadózás könnyebb és olcsóbb lesz a jövő évtől, ez az adózási forma az éves minimálbér tízszereséig, kiskereskedelmi tevékenységnél ötvenszereséig választható majd - mutatott rá a tárcavezető. Hozzáfűzte: az így adózó egyéni vállalkozásoknak az éves minimálbér feléig nem kell személyi jövedelemadót fizetniük, továbbá az érintettek adott esetben élhetnek a családi adókedvezmény lehetőségével is. Az intézkedés a miniszter szerint 70 ezer vállalkozásnak jelent könnyebbséget.

"Harmadik könnyítésként segítjük a gazdaság újraindításában aktívan részt vállaló piaci szereplőket. Jövő évtől a kockázati tőkealap-kezelőknek és tőzsdéknek nem kell különadót fizetniük" - mondta Varga Mihály.

A rezsicsökkentés megőrzését szolgálja, hogy az energiaellátók a veszteségüket a következő 5 adóévben levonhatják az adózás előtti eredményükből - húzta alá a pénzügyi tárca vezetője.

Varga Mihály arra is kitért, hogy jelentős lépéseket tesznek a kriptodevizákból származó jövedelmek kifehérítése irányába. A költségvetésnek több milliárd forintot hozhat az, hogy a kriptodevizák adóterhe 30,5 százalékról 15 százalékra csökken - részletezte.

A kormány folytatja a családokat és a vállalkozásokat segítő gazdaságpolitikát - összegezte végül az adókönnyítésekről szóló törvényjavaslat lényegét a pénzügyminiszter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt