Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2019. Május 23. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Jóváhagyta a lekerekített, hosszabb vezetőfülkéjű teherjárművek használatát az unió

Jóváhagyta a lekerekített, hosszabb vezetőfülkéjű teherjárművek használatát az unió

Az unió jóváhagyta a jobb aerodinamikai jellemzők, illetve a biztonságosabb és kevésbé környezetszennyező közlekedés érdekében kialakított, lekerekített orrú vezetőfülkés teherautók használatát 2020. szeptember 1-től

- közölte az uniós tanács szerdán. Ezzel megnő a tehergépjárművek megengedett legnagyobb hosszúsága, a növekedést azonban csak a vezetőfülke aerodinamikai kialakításának javítására lehet használni, a járművek hasznos teherbírásának növelésére nem.

A hosszabb vezetőfülkék miatt kisebb lesz a holttér, így a vezetők könnyebben észrevehetik a veszélyeztetett úthasználókat, például a gyalogosokat és a kerékpárosokat - írták. Emellett ütközésnél a másoknak okozott károk vagy sérülések is kisebbek lesznek. Egy uniós becslés szerint ezzel évente akár 500 ember - főleg a városi területeken gyalogosan és kerékpárral közlekedők - életét lehet megmenteni.

A kisebb légellenállásnak köszönhetően a várakozások szerint akár 10 százalékkal csökkenhet az üzemanyag-fogyasztás. A kibocsátás csökkenése pedig az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez is hozzájárul majd - közölték.

Címkék: kamion, teherkocsi

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat