Hírek
2012. Augusztus 16. 14:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: miért hirdet a Közgép a Népszabadságban és a Népszavában?
A Jobbik szerint a "szinte teljes egészében állami megrendelésekből élő" Közgép a Népszabadságban és a Népszavában megjelentetett hirdetéseivel a két újság hallgatását akarja megvásárolni.
Pörzse Sándor, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta, felvetődik a kérdés, hogy miért hirdet a Közgép az említett két lapban.
Úgy értékelte, hogy a Közgépnek nem érdeke sem a Népszabadságban, sem a Népszavában hirdetnie, hiszen az állami megrendelések magas aránya miatt ez tulajdonképpen kidobott pénz. Emlékeztetett arra, hogy szinte a "teljes politikai ellenzék nekiesett a Közgép közbeszerzései körüli anomáliáknak", azt mondta, szerinte a vállalat "gyakorlatilag ezzel a hirdetéssel megvásárolja a hallgatást". A Népszaváról beszélve Pörzse Sándor felháborítónak nevezte, hogy "olyan újságban hirdet a Fidesz zászlóshajója, amely számtalanszor nemtelenül elárulta és belerúgott a hazájába".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
