Hírek
2012. Május 17. 07:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Izomfájdalmak ellen is jó a marihuána
A szklerózis multiplexben (MS) szenvedő emberek régóta mondják, hogy a marihuána használata segít enyhíteni izomfájdalmakat és a görcsöket.
Egy új klinikai kísérlet is azt mutatja, ez nem csupán mendemonda. A tanulmányban 30, görcsös izmokkal élő MS-páciens vett részt. Pár nap mariuhána fogyasztás után a páciensek némi enyhülésről számoltak be.
A kutatók azt mondják: nem biztos, hogy a marihuána szívása a mellékhatásai miatt valóban megéri.
Néhány MS-beteg a tünetek kezelésére már használja a marihuánát, így az izomgörcsök enyhítésére is, amikor a láb és a kar izmai fájdalmasan megfeszülnek.
A leírtak hátterében tudományos magyarázat is áll. A test természetes endokannabinoidot termel, olyan anyagot, mely a marihuánában is megtalálható. Tanulmányok azt feltételezik, hogy a sejtjeinken található kannabinoid receptorok segítenek szabályozni az izom görcsösségét - olvasható a Fox News oldalán.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
