Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2022. Augusztus 12. 18:01, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Idős nőkre támadt, végül sikerült elfogni

Idős nőkre támadt, végül sikerült elfogni

A fővárosi nyomozók egy napon belül elfogták a férfit, aki a gyanú szerint tavaly novemberben két idős asszonyt is megtámadott, egyiküknek életveszélyes sérülést okozva. A nyomozás most fejeződött be

Az orvosi rendelőbe tartott egy idős asszony 2021. november 16-án délután Budapest XII. kerületében, Normafán, amikor valaki hátulról leütötte, és elvette táskáját. A 91 éves asszony életveszélyesen megsérült. A fővárosi rendőrök hajtóvadászatot indítottak az elkövető után. Feltérképezték a sértett útvonalát, minden lehetséges tanút meghallgattak, minden adatot beszereztek, minden nyomot megvizsgáltak – közölte a rendőrség.

Az aprólékos detektívmunka eredményre vezetett; a BRFK Életvédelmi Osztály nyomozói másnapra azonosították a feltételezett elkövetőt, akit november 17-én este egy XIII. kerületi panzióban el is fogtak. Szobájában megtalálták a néni iratait és bankkártyáit – amelyekkel több alkalommal vásárolt is.

A nyomozás adatai szerint a férfi az elfogás napjának délelőttjén a XIV. kerületben is ki akart rabolni egy idős asszonyt. Kiszemelt áldozatával együtt egy társasház liftjébe szállt be, megpróbálta leütni a 77 éves nőt, de az ellenállt, így a rabló innen üres kézzel menekült el.

A BRFK Nyomozó Főosztály rendőrei a 41 éves N. Istvánt életveszélyt okozó testi sértés, felfegyverkezve elkövetett rablás, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntett, rablás bűntett kísérlete, súlyos testi sértés bűntett kísérlete megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki és őrizetbe vették, majd a bíróság letartóztatta.

A nyomozók a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, az ügy iratait most adták át az ügyészség részére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.