Hírek
2016. Október 05. 11:49, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Huszonegy kémény gyulladt ki egy hét alatt
A kéménytüzek megelőzésére szólítja fel a lakosságot az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF), miután csak az elmúlt héten huszonegyszer riasztották ilyen esethez a tűzoltókat
- tájékoztatta az OKF helyettes szóvivője szerdán az MTI-t. Mukics Dániel közölte: nagy veszélynek teszik ki szeretteiket és otthonukat azok, akik úgy kezdenek fűteni, hogy elmulasztják fűtőeszközük éves karbantartását vagy nem megfelelő tüzelőanyagot használnak.
Felidézte, hogy az elmúlt években nőtt azon háztartások száma, amelyekben szilárd tüzelőanyaggal fűtenek. A szilárd anyagok vagy olaj égetésekor keletkező korom pedig lerakódik a kémény falára. Az egyre vastagabb koromréteg szűkíti a kémény belső kerületét, sőt magas hő hatására akár meg is gyulladhat.
Mindez elkerülhető azzal, ha mindenki a kéményseprőre bízza a kémény tisztítását. Szilárd tüzelőanyaggal és olajjal működő fűtőeszközök esetén az ingyenes lakossági kéményseprés változatlanul évente történik, gázüzemű fűtőberendezések esetén kétévente.
Gyakori - tette hozzá a helyettes szóvivő -, hogy az emberek nem olyan anyaggal fűtenek, mint amilyen elégetésére az adott fűtőeszközt megtervezték, a nem rendeltetésszerű használat pedig jelentős anyagi kárral és esetenként súlyos sérülésekkel járó tűzesetekhez is vezethet.
Mindezek miatt felhívták a lakosságot arra, hogy tegyék lehetővé a kémény tisztítását a kéményseprők számára. A katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve elérhető a http://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/weboldalon és a 1818-as telefonszámon a 9.1-es menüben - közölte Mukics Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
