Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

A vállalat az Európát és a Közel-Keletet összekötő kapacitásait bővíti az A321 XLR-ekkel, amelyből összesen 47 darabot rendeltek az Airbus repülőgépgyártótól. Ennek a típusnak Európában a Wizz Air lesz az első üzemeltetője a diszkont légitársaságok közül – írták.

A fenntartható forrásból származó üzemanyaggal is tölthető repülők 8700 kilométert repülhetnek, miközben kisebb zajkibocsátás mellett 30 százalékkal kevesebbet fogyasztanak, mint a versenytársak korábbi gépei.

A közlemény szerint a magyar hátterű légitársaság több mint 230 darabos, kizárólag Airbus-gépekből álló flottát üzemeltet, és további 295-re kötött vételi szerződést a gyártóval.

Korábbi tájékoztatásuk alapján a régebbi repülőket kivonják a forgalomból, a 2026-ig érkező újakkal pedig 77 százalékra növelik a korszerű típusok arányát, így a legfenntarthatóbb európai légitársasággá válnak.

A Wizz Air 2024-ben a saját forgalmi csúcsát megdöntve 63 millió utast szállított csaknem 300 ezer járaton, ezen belül Magyarországról 6,4 milliót. Mind a járatok, mind a belföldi utasok száma csaknem harmadával nőtt az előző évhez képest.

Címkék: wizzair

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.