Hírek
2021. Március 11. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Horvát püspök: az összes EU-tagállam közül Magyarországtól kaptuk a legnagyobb segítséget
A horvátországi földrengés károsultjaiért tett erőfeszítésekért mondott köszönetet Magyarországnak és Orbán Viktor kormányfőnek Vlado Kosic, Sziszek püspöke
- tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szerdán. Levelében a katolikus vezető úgy fogalmazott: a sziszeki püspökséget nagyon súlyosan érintette a december végi földrengés. Az összes EU-ország közül éppen Magyarország volt az, amely a legszélesebb körű és leggyorsabb segítséget nyújtotta számukra - emelte ki a püspök.
Felidézte: a magyar kormány képviselői nemrég tájékoztatták arról is, hogy Magyarország egy új templom építéséről döntött Zazina településen, ahol a földrengés lerombolta a régi templomot, valamint egy általános iskola építéséről Petrinjában.
"Megragadom az alkalmat, hogy tiszteletemet fejezzem ki Önnek és megköszönjem azt, hogy határozottan kiáll a nemzeti és keresztényi identitásáért az Európai Unióban. Szeretném, ha a mi horvát politikusaink is így tudnák képviselni a mi katolikus értékeinket és hagyományainkat" - fogalmazott Vlado Kosic püspök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld
Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén
Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre
