Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2011. Augusztus 13. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Hirdetésben árulják a MIG 29-eseket

Hirdetésben árulják a MIG 29-eseket

Újsághirdetésben árulja a MIG 29-eseit a Honvédelmi Minisztérium.

A féloldalas hirdetés szerint a minisztérium nyilvános, egyfordulós pályázaton kínál eladásra nyolc orosz harcászati repülőgépet, a hirdetés szerint minimum hárommilliárd forintért.

Magyarország a kilencvenes években 24 vadászgépet kapott a szovjet államadósság fejében mintegy 800 millió dollár értékben. 2001-ben született az a döntés, hogy a gépek felújítása, nagyjavítása helyett svéd Gripen vadászrepülőket rendszeresítenek a hadseregben. Tavaly az utolsó MiG-29-est is kivonták a forgalomból. (pr)

hírTV

Címkék: hadsereg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében