Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2011. Október 21. 14:21, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak

Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak

Hétmilliárd forintot fizettek ki azoknak a tűzoltóknak, akik 2004. május 1-je és 2007. december 31-e között túlszolgálatot teljesítettek - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Kontrát Károly emlékeztetett rá, hogy Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozása előtt heti 54 óra szolgálati időt kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, ami a csatlakozást követően 48 órára módosult. Ezért a 2008. január 1-jével életbe lépett jogharmonizációt követően jelentős, elszámolatlan túlóra halmozódott fel a szolgálatot teljesítők körében.

Az elmúlt három hónapban közel nyolcezer tűzoltó kapta meg az elmaradt túlóradíját, átlagosan közel 600ezer forintot fejenként. (rá)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.