Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2013. Február 15. 13:24, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Zalában ismét minden út járható, megszűntek a lezárások

Havazás - Zalában ismét minden út járható, megszűntek a lezárások

Péntek déltől ismét járhatóvá vált az összes zalai főút és alsóbbrendű út, mindenhol megszűntek a közlekedési korlátozások - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője az MTI-vel. A zalai katasztrófavédelem száznál is több embert és járművet mentett ki a napokban.

Pécsi Norbert Sándor, a közútkezelő szóvivője reggel még arról számolt be, hogy a megyében öt útszakasz járhatatlan. Péntek délben azonban már csak Keszthely és Nagykanizsa körzetében fordulhatnak elő letaposott havas szakaszok - ismertette.
A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a megyében működő hivatásos tűzoltó-parancsnokságok az elmúlt napokban 44 műszaki mentésnél segítettek, ennek keretében 129 embert és 114 járművet mentettek ki a hó fogságából. Pénteken délig azonban már egyetlen segélyhívás sem érkezett az útállapotok miatt.
A katasztrófavédelem a zalai utak állapotáról azt közölte: Zalában a főutak sónedvesek, több helyen felszáradóban vannak, a mellékutak pedig zömében latyakosak, csak néhol hókásásak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.