Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2019. Július 05. 11:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kegyetlen módon ölt meg három embert egy rákóczifalvai férfi – Vádat emeltek

Kegyetlen módon ölt meg három embert egy rákóczifalvai férfi – Vádat emeltek

Vádat emelt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség egy rákóczifalvai férfi ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölt három embert 2017 végén, illetve 2018 elején - közölte a főügyészség pénteken az MTI-vel.

A vád szerint a fiatal férfi alkalmi munkák révén ismerkedett meg mindhárom, nála idősebb egyedülálló sértettel, akik hozzá hasonlóan szűkösebb anyagi körülmények között éltek.

A vádlott valamennyi áldozatát azok saját házában, puszta kézzel, kegyetlenül gyilkolta meg – írták a közleményben.

Első alkalommal, 2017. december 23-án, italozás közben egy vita során a sértett szidni kezdte a vádlott édesanyját, emiatt a férfi szó nélkül agyonverte a sértettet.
A férfi 2018. február 19-én a Rákóczifalván kertszomszédjait ölte meg. A sértetteknek nem tetszett, hogy a vádlott hívatlanul megjelent otthonukban, ezért kiutasították őt a házból, miközben szidalmazták, felemlegették édesanyját is. A vádlott emiatt rájuk támadt, légzőszerveiket, mellkasukat megtaposta és addig bántalmazta őket, amíg meg nem haltak.

A férfi mindkét sértettet kifosztotta, ruhaneműket, illatszert és élelmiszereket vitt el tőlük.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség – a korábban is erőszakos cselekmény miatt felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt álló férfival szemben – a Szolnoki Törvényszéknél, a letartóztatás fenntartása mellett, tényleges életfogytiglani szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.