Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2019. Február 15. 16:12, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis váltóval próbáltak több százmilliós csalást elkövetni egy közjegyző

Hamis váltóval próbáltak több százmilliós csalást elkövetni egy közjegyző

Vádat emeltek egy közjegyzőként tevékenykedő férfi és bűntársai ellen, akik hamis váltóval próbáltak több százmilliós csalást elkövetni - közölte a Fővárosi Főügyészség pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint az ügy elsőrendű vádlottja, egy 44 éves férfi, tulajdonosa és vezetője volt egy cégnek, amely fő tevékenységként villamosenergia-termeléssel foglalkozott.

A gazdasági társaság egymást váltó vezetői - a másod- és a harmadrendű vádlott - kizárólag a közjegyző, valamint annak testvére (az ötödrendű vádlott, egy 46 éves nő) utasításai alapján jártak el.

A közjegyző elhatározta, hogy a romló anyagi helyzetű cég vagyonát - a cég értékesítése előtt - kivonja a társaságból. Ehhez a bűntársaival egy 680 millió forint értékű hamis váltót állíttatott ki a gazdasági társaság nevében. A hamis, visszadátumozott váltóval a cég feltétel nélküli, egyoldalú, visszavonhatatlan kötelezettséget vállalt a kifizetésre egy másik - az elkövetésbe szintén bevont - cég javára.

A váltót az újabb - a harmadrendű vádlott által vezetett - cég a közjegyző szerint meghatározott magánszemélynek, a negyedrendű vádlottnak továbbította, aki megkísérelte azt az első cég bankszámlájának terhére beváltani. A terv szerint a megszerzendő pénzből minden vádlott részesedett volna, a bank azonban elutasította a kért tranzakciót.

A vádirat részét képező másik cselekmény szerint az energiatermeléssel foglalkozó cég vezetője 2015 áprilisában úgy engedményezett egy mintegy 70 millió forintos követelést egy másik cégnek, hogy e mögött valós gazdasági esemény nem volt. Ezeket a szerződéseket maga a közjegyző készítette el, s így a cég mintegy 70 millió forintos kárt szenvedett.

A Fővárosi Nyomozó Ügyészség öt ember ellen emelt vádat. A közjegyzőt és testvérét felbujtóként elkövetett, különösen jelentős kárt okozó csalás és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolják. Az elsőrendű vádlott bűnügyi felügyelet alatt áll.

Címkék: csalás, közjegyző

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében