Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2020. Április 29. 07:08, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Gyerekek szexuális kizsákmányolásával vádolnak egy óvónőt és élettársát

Gyerekek szexuális kizsákmányolásával vádolnak egy óvónőt és élettársát

Az óvónőt és élettársát azzal gyanúsítják, hogy nemcsak a nő unokahúgát abuzálták szexuálisan, hanem a férfi saját gyermekükkel is folytatott szexuális cselekményeket. Gyermekpornográf tartalmakat is készítettek.

A nyomozók nemzetközi együttműködéssel 2019 márciusában azonosított egy óvónőt és élettársát, akik a nő gyermekkorú unokahúgát szexuálisan abuzálták. A nyomozás során megállapították a rendőrök, hogy a férfi saját gyermekükkel is folytatott szexuális cselekményeket – közölte oldalán a rendőrség.

Kifejtve, hogy a magyar nyomozók az Europollal és több külföldi társszervvel együttműködve megállapították a két gyanúsított személyazonosságát, akik a dark weben különböző pedofil fórumokon terjesztették a szexuális visszaéléseikről készített gyermekpornográf felvételeket. A gyerekeket a rendőrség az illetékes hatóságok bevonásával biztonságba helyezte. A nyomozók az eljárás során bizonyítékokat találtak arra is, hogy a gyanúsított óvónő a munkahelyén is készített gyermekpornográf felvételeket több rábízott óvodásról.

A házkutatáskor a nyomozók informatikai eszközöket foglaltak le, amelyeken különböző vizsgálatokat követően további gyermekpornográf tartalmú kép- és videófelvételeket találtak.

A rendőrök befejezték a nyomozást szexuális erőszak és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt a férfival és a nővel szemben, és vádemelést javasolnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.