Hírek
2013. Április 18. 10:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Filmet nézhetnek a betegek, miközben műtik őket
Filmet nézhetnek a betegek egy brit kórházban, miközben műtik őket. A Dirty Dancing a sláger.
A peterboroughi városi kórház szolgál ezzel a szórakoztatással. A betegek a filmen kívül kapnak helyi érzéstelenítést is, pattogatott kukoricát viszont nem. Hogy mit néznek, maguk választhatják ki a kórház filmtárából. A jelenlegi állás szerint a Piszkos tánc - Dirty Dancing - című amerikai film áll a népszerűségi toplista élén, jóllehet a közönség döntően idősekből áll. A műtő nem harsog a filmtől, a beteg fejhallgatón át kapja a hangot, így a személyzetet nem zavarja a mozizás.
"A filmek segítenek a betegeknek az ellazulásban, és végeredményként gyorsabb a gyógyulás" - mondta a kórház szóvivője.
A módszert elsősorban olyan idős betegeknél alkalmazzák, akiknek az altatása kockázatosabb az átlagosnál. A Dirty Dancing mellett azért népszerű a korosztályhoz passzolóbb A muzsika hangja (The Sound of Music) című zenés film is - adta hírül a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
