Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2017. Október 30. 07:37, hétfő | Külföld
Forrás: Lucie Szymanowska, az MTI tudósítója jelenti:

Felgyújtotta magát egy férfi Varsóban

Felgyújtotta magát egy férfi Varsóban

Elhunyt az a férfi, aki tíz nappal ezelőtt felgyújtotta önmagát Varsó központjában, és aki mellett a földön kormányellenes röplapokat találtak - közölte vasárnap este a lengyel sajtó.

Az 54 éves Piotr S. a lengyel főváros egyik jelképeként ismert kultúrpalota előtt gyújtotta fel magát október 19-én, a férfi súlyos állapotban kórházba került. A vasárnap délután bekövetkezett haláláról az oko.press balliberális hírportál számolt be elsőként, a családtagok közlésére hivatkozva.

Tragikus cselekedete előtt a férfi sokszorosított kiáltványt szórt szét maga körül, ebben megírta, hogy politikai okokból cselekedett, tiltakozásul a kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) kormánya ellen.

Az elhunyt férfi egy Krakkó melletti községből származott. Családja tagjai a múlt héten megerősítették, hogy depresszióval küzdött, egyúttal úgy vélekedtek, a tett átgondolt volt, és nem állt kapcsolatban Piotr S. betegségével.

Az ügyben a varsói ügyészség folytat nyomozást, többek között azt vizsgálják, hogy a férfi önszántából, vagy esetleg valaki biztatására cselekedett-e.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat