Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2018. Február 14. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott illetményemelése

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott illetményemelése

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott 8 százalékos illetményemelése - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi államtitkársága kedden az MTI-vel.

Az egészségügyi szakdolgozók novemberről előrehozott 8 százalékos illetményemelésével járó bérkülönbözetet az államkincstár januárig visszamenőleg februárban utalja. Ez 80 ezer dolgozót érint, akik márciustól már automatikusan a megemelt bért kapják - írták a közleményben, hangsúlyozva, hogy a kormány az egészségügyi dolgozók számára minden, jogszabályban is vállalt béremelést, bérkiegészítést, támogatást teljesített és teljesít.

Az államtitkárság közlése szerint a Magyar Államkincstár felkészült az egészségügyi és szociális szakdolgozók megemelt béreinek utalására. A januári emelést a dolgozók bérkülönbözet formájában, február 20-án kapják meg.

Az egészségügyi szakdolgozók bére 2016 és 2019 között átlagosan 65 százalékkal emelkedik. Egy 4-6 éves munkaviszonnyal, felsőfokú végzettséggel rendelkező szakápoló átlagkeresete a 2016 januári 268 607 forinthoz képest a mostani előrehozott béremeléssel 382 354 forintra emelkedik, 2019-ben pedig várhatóan 412 900 forint lesz - írta az Emmi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.