Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Február 17. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Ez a lehetőség mindenki számára kedvező

Ez a lehetőség mindenki számára kedvező

Várhatóan áprilistól jelentkezhetnek a devizaadósok a kedvezményes árfolyamrögzítésre.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó szakértők véleménye az, hogy mindenkinek megéri igénybe venni ezt a lehetőséget. Kiemelték: a legjobban a közszférában dolgozók és a futamidejük elején járó adósok járnak vele.

Érdemes félretenni az alacsonyabb törlesztőrészletek által felhalmozott pénz egy részét, mert az így keletkező megtakarítás a hitel előtörlesztésére fordítható. Ha a tartozás egy részét visszafizetik, elkerülhető, hogy 2017 közepén – a rögzítés végeztével – a kelleténél jobban megemelkedett törlesztőrészletekkel találja magukat szembe.

A szakértők azonban figyelmeztetnek: nem szabad elsietni a döntést. A lap kitér rá, hogy aki ki szeretné váltani a korábban felvett kölcsönt, vagy más konstrukciókra váltana, jobban teszi, ha még az árfolyamrögzítés előtt cselekszik. A programot három évig nem hagyhatják el az adósok – ez idő alatt komplikálttá válhat a bankváltás.

Már csak azért is érdemes jól körülnézni a piacon, mielőtt szerződést kötnénk, mert a pénzintézetek kamatemeléseket hajtanak végre az árfolyamrögzítés bevezetése előtt – bizonyos vélemények szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.