Hírek
2013. Július 26. 11:16, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Erősödött a forint délelőtt
Erősödött a forint a bankközi devizapiacon pénteken délelőtt, az eurót 296,25 forinton jegyezték 10 óra körül, a reggeli 297,22 forint és a csütörtök esti 297,91 forint után.
Devizapiaci kereskedők az MTI-nek azt mondták: az erősödés valószínűleg elsősorban Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli interjújának köszönhető, eszerint ugyanis a kormány olyan megoldást keres a devizahitelesek problémáira, amely nem fogja erőteljesen rontani a bankok helyzetét. A kereskedők szerint a piac arra számít, hogy a bankok vesztesége akár több évre is eloszlik, így a devizahiteles mentőcsomag nem gyengítené a forintot.
A svájci frank árfolyama 240,22 forint volt délelőtt, a reggeli 240,89 forinttal, illetve a csütörtök esti 241,08 forinttal szemben.
A dollárt 222,91 forinton jegyezték délelőtt, míg reggel 223,88 forinton, csütörtökön este pedig 225,12 forinton állt a jegyzése.
A japán jennel 2,2610 forinton kereskedtek, a reggeli 2,2648 és az esti 2,2599 forintos árfolyamot követően.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
