Hírek
2020. November 13. 12:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Érkeznek a felajánlások a közmédia jótékonysági kampányában

A Nemzeti Színház a Rómeó és Júlia című előadására 8 fős díszpáholyát ajánlotta fel licitre a közmédia Jónak lenni jó! jótékonysági kampányában, amelynek idei kedvezményezettjei az autista gyermekek és családjaik
- hangzott el a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című csütörtöki műsorában.
A Nemzeti Színház 8 fős díszpáholyát a jövő évad egyik Rómeó és Júlia előadásán vehetik igénybe a licit nyertesei, akik kulisszajáráson is részt vehetnek majd - mondta el a műsorban Rátóti Zoltán Jászai Mari-díjas színész, rendező, a Nemzeti Színház stratégiai igazgatója.
Hozzátette: a kulisszajáráson egyebek mellett a színház háttérberendezéseit, az öltözőket, a gépészetet és színpadtechnikát tekinhetik meg az érdeklődők.
A közmédia Jónak lenni jó! egész napos műsorfolyama december 20-án kilencedik alkalommal várják a nézőket és a hallgatókat. A jótékonysági kampány támogatói egy autista gyerekeket és családjukat segítő diagnosztikai és terápiás centrum létrehozásához járulhatnak hozzá. A 13616-as adományvonal tárcsázásával vagy sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni az autista gyerekeket és családjaikat segítő Együtt az Autistákért Alapítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.