Hírek
2023. Július 16. 08:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Elszállították a gárdonyi kempingből a második világháborús szovjet repeszbombát

Elszállították a második világháborús szovjet repeszbombát a gárdonyi kempingből - tájékoztatta a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred kommunikációs tisztje az MTI-t szombat este.
Gajdos Milán főhadnagy elmondta: a rendőrség kiürítette Gárdonyban az Üdülő utcai kempinget, mert egy fürdőző a Velencei-tóból kivitt és a kemping területén letett egy feltételezett robbanóeszközt.
A tűzszerészek megállapították, hogy egy 15 kilogrammos, második világháborús szovjet repeszbomba került elő. Mivel a robbanóeszköz szállítható állapotban volt, elvitték a honvédség központi gyűjtőhelyére, ahol később megsemmisítik. A rendőrség feloldotta a tűzszerész művelet idejére elrendelt lezárást - tette hozzá.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán