Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2012. Január 09. 07:56, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Először végeztek arcátültetést

Először végeztek arcátültetést

Először végeztek arcátültetést Belgiumban, a beavatkozást sikerrel hajtották végre az ország északnyugati részében, Gent városában.

A műtétet végző csapat vezetője szombaton sajtókonferencián jelentette be, hogy egy hete sikerrel hajtották végre az első arcátültetést Belgiumban. Phillip Blondeel munkatársaival 20 órás operációval adta egy nemrég elhunyt donor arcát egy súlyos arcsérülésekkel élő férfinak, aki – csakúgy mint a donor családja – névtelenséget kért.

A páciens „jól, sőt kiválóan van hat nap után” – mondta Blondeel, hozzátéve, hogy a férfi már tudott inni egy kis vizet, és beszélt is, ami nem várt dolog ilyen rövid idővel a műtét után. Az operációhoz 65 fős stáb kellett, az orvosok a beteg arcának teljes alsó részét „kicserélték”, beleértve a bőrt, az ajkakat, az izmokat és az idegeket.

A belgiumi volt a 19. arcátültetés a világon azóta, hogy 2005-ben a francia Isabelle Dinoire új arcot kapott. Európában eddig csak Franciaországban és Spanyolországban végeztek ilyen operációt. Phillip Blondeel professzor egyúttal bejelentette, a genti egyetemi kórház szívesen végezne több hasonló műtétet.

Címkék: átültetés, arc, műtét

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre