Városlista
2025. május 20, kedd - Bernát, Felícia

Hírek

2019. December 01. 06:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elkezdte az albániai földrengés károsultjainak ellátását az Ökumenikus Segélyszervezet

Elkezdte az albániai földrengés károsultjainak ellátását az Ökumenikus Segélyszervezet

Az érintettek gyorssegélyezésével megkezdte az albániai földrengés károsultjainak ellátását az Ökumenikus Segélyszervezet.

Szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményük szerint a gyorssegélyezés első szakaszában higiéniai cikkekkel, matracokkal, ágyakkal, ágyneműkkel, tisztítószerekkel és ruhaneműkkel támogatják a bajba jutottakat Durres városában. A magyar segélyszervezet 160 embernek segít a balkáni országban, de arra számítanak, hogy néhány nap múlva már 250 károsultról kell gondoskodniuk.

Az akció első szakaszára saját forrásból 3 ezer eurót fordítanak, és partnerség keretében ugyanennyivel járul hozzá a Hungary Helps Ügynökség is. Közösen vesznek majd részt emellett a rehabilitációs munkákban is a gyorssegélyezés végeztével.

A keddi földrengés 50 halottat követelt, a sérültek száma megközelíti a 2 ezret, 900 család pedig ideiglenes szállásokba kényszerült. Az albán kormány két megyében, Tiranában és Durresben katasztrófaállapotot hirdetett ki, és nemzetközi segítséget kért - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Külföld

Donald Trump hétfőn tárgyal Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.

2025. Május 17. 08:25, szombat | Külföld

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody\'s

Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, \"Aaa\" államadós-osztályzatot a Moody\'s Ratings.

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni