Hírek
2020. Szeptember 11. 06:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek első fokon egy idős férfi, aki megölte a fiát Abdán
Emberölés miatt hat és fél év börtönbüntetésre ítélte az első fokon eljáró Győri Törvényszék csütörtökön azt az idős férfit, aki egy vita hevében két évvel ezelőtt hasba szúrta a fiát Abdán.
A sértett a kórházban másnap belehalt sérüléseibe.
A Győri Törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében a vádiratot ismertetve azt írta: a két férfi együtt élt Abdán. Rendszeresen italoztak, gyakran veszekedtek; 2018 őszén az enyhén ittas 76 éves vádlott hazatérve a konyhában találta erősen ittas fiát. Számon kérte, hogy miért nem készítette el a vacsorát, majd hangosan veszekedtek. A sértett a vádlott jobb kezét erősen megszorította, aki kiszabadult a fogásból, majd a kenyérszeleteléshez kikészített késsel a sértettet hasba és oldalba szúrta.
A sértett pillanatok alatt összeesett. Az idős férfi visszatette a kést a fiókba és hívta a mentőket. A sértett az életmentő műtétek elvégzése ellenére másnap meghalt a kórházban.
A bíróság emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek az idős férfit. A szúrás ereje és iránya alapján csak szándékosságot lehetett megállapítani a bíróság megítélése szerint.
Az ítélet nem jogerős, az ellen a vádlott és védője fellebbezett, az ügyészség három nap gondolkozási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
