Hírek
2020. November 06. 17:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy országgyűlési képviselő-jelöltet Zalaegerszegen
Nem jogerősen 60 nap elzárásra ítélt csütörtökön a Zalaegerszegi Járásbíróság egy nőt, aki a 2018-as választások idején az országgyűlési-képviselőjelöltként kapott pénzt saját céljaira fordította.
A vádlott Zalaegerszegen egyéni választókerületi képviselőjelöltként vett részt a választáson a Tenni Akarók Magyarországi Pártja színeiben. Jelöltként a központi költségvetésből a törvény szerint akkor járó több mint egymillió forintot - amelyet kizárólag a kampánytevékenységgel összefüggő kiadások finanszírozására fordíthatott volna - kincstári kártyán kapta meg.
A vádirat szerint a nő a neki kiküldött kártyával, annak kézhezvétele után néhány napon belül két üzletben is vásárolt, majd egymillió forintot átutalt egy rokonának. Mivel a nő a pénzt nem a jogszabályi előírásoknak megfelelően használta fel, továbbá egy magánszemély számlájára is utalt át belőle, így egymillió forintot meghaladó anyagi kárt okozott a költségvetésnek.
A Zalaegerszegi Törvényszék tájékoztatása szerint a Zalaegerszegi Járásbíróság csütörtökön tartott előkészítő ülést, amelyen a vádlott teljes körű beismerést tett. Az ügyészi vádirattal egyezően a bíróság így 60 nap elzárásra ítélte a nőt.
A döntés egyelőre nem jogerős, mert a vádlott és a védője fellebbezést nyújtott be azért, hogy az ítéletet közérdekű munkára változtassa a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

