Hírek
2021. Március 25. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek a nőt, akinek gondatlansága miatt megégett a gyermeke
A Miskolci Törvényszék tárgyalás mellőzésével pénzbüntetést szabott ki arra a nőre, akinek gondatlansága miatt súlyos égési sérüléseket szenvedett gyermeke - közölte a bíróság szerdán az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a vádlott a családjával - köztük hatéves kisfiával - él együtt egy borsod megyei településen. A lakásban 2020 áprilisában - vacsorakészítés közben - magára hagyta két gyermekét. A hatéves kisfiú megtalálta az asztalon lévő öngyújtót, amellyel meggyújtotta a szobában kiteregetett ruhákat.
Az égő ruhadarabokról a tűz átterjedt a ruházatára, ami szintén lángra kapott. Az asszony csak akkor észlelte a történteket, amikor a gyermek kiabálni kezdett. Ekkor a nő beszaladt a szobába, eloltotta a tüzet és segítséget hívott, miközben folyamatosan vízzel hűtötte fia megégett testét.
A gyermek a felsőtestén, a végtagjain, a nyakán és az arcán, összességében a testének csaknem 60 százalékán másod- és harmadfokú életveszélyes égési sérüléseket szenvedett.
A bíróság a vádlottal szemben életveszélyt okozó, gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt 300 ezer forint pénzbüntetést szabott ki. Enyhítő körülmény volt, hogy a nő beismerte a bűncselekmény elkövetését.
A bíróság végzése jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
