Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2021. December 06. 08:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Elfogtak egy adócsalás miatt elítélt szlovák állampolgárt

Elfogtak egy adócsalás miatt elítélt szlovák állampolgárt

Elfogtak egy adócsalás miatt korábban hét év börtönbüntetésre ítélt, szlovák állampolgárságú férfit Halásztelken - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vasárnap a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint "az 56 éves, szlovák állampolgárságú férfit a magyar fejvadászok fogták el".

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a Célkörözési Egységek Európai Hálózatának (ENFAST) szlovák egységétől kaptak jelzést arról, hogy M. Péter, aki az adócsalás miatt rá kiszabott 7 év börtönbüntetés elől menekül, Magyarországon tartózkodhat.

A nyomozók 24 órán belül megállapították az európai elfogatóparancs alapján körözött férfi tartózkodási helyét, és a Készenléti Rendőrség Különleges Szolgálatok Igazgatósága munkatársainak segítségével pénteken Halásztelken elfogták a szlovák állampolgárt; kiadatásáról a magyar bíróság dönt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.