Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2016. Október 13. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egyszerűbbé válhat a magáncsőd ügyintézése

Egyszerűbbé válhat a magáncsőd ügyintézése

Egyszerűbbé válhat a családi csődvédelem ügyintézése, a tervek szerint a kitöltendő űrlapot is egyszerűsítik - mondta a KDNP frakcióvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.

Harrach Péter kifejtette: a tapasztalatok szerint a jelenlegi űrlap bonyolult, sok hitelesített adatot, utánajárást igényel, ezért sokan megijednek tőle. Már megvannak a tervek, hogyan egyszerűsítik az űrlapot, reményeik szerint ősszel vagy télen sikerül rendezni ezt a problémát.

A KDNP-s politikus beszámolt arról, hogy a legfrissebb adatok szerint 518-an igényeltek családi csődvédelmet. Ez az új jogintézmény lassan ismertté válik az emberek körében - jegyezte meg.

Eddig azok vehették igénybe a csődvédelmet, akiknek otthona veszélyben forgott. A legnehezebb helyzetben lévők már benyújtották kérelmüket. Most a könnyebb helyzetben lévőkre is kiterjesztik ezt a lehetőséget: akinek 2 és 60 millió forint között van az adóssága és legalább három hónapja nem törlesztett - fejtette ki Harrach Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.